Skip to main content

Norėdami atsakyti į klausimą, kokį namą verta statyti, pirmiausiai pamąstykite kaip įsivaizduojate savo svajonių namą? Žinoma, tai stilingas, originalios architektūros namas, savo išvaizda nepaliekantis abejingų. Taip pat jaukus ir alsuojantis šiluma. Greta šių namo savybių, ko gero, kiekvienas įvardytų ir dar kelis itin svarbius namo privalumus: energinis efektyvumas, patvarumas, lengva priežiūra. Visus privalumus ir savybes apjungia vienintelis pasirinkimas – medis. Tad svajojantiems apie gražius, šiltus ir patvarius namus verta pasirinkti karkasinių namų statybą.

Kokie karkasinių namų privalumai?

Tvirta ir patikima konstrukcija. Šiuolaikinėmis technologijomis gaminamos karkasinio namo konstrukcijos šiandien lengvai pakeičia cementą ar metalą. Karkasinės konstrukcijos pasižymi itin dideliu patvarumu ir patikimumu, todėl karkasiniai namai ilgaamžiški, tvirti, atsparūs aplinkos ir klimato poveikiui.

Ekonomiškas pasirinkimas. Ekonomiškumas pasireiškia dviejuose etapuose: namą statant ir jį eksploatuojant. Daugelis statybos įmonių bei architektų skydinius – karkasinius namus renkasi dėl ekonomiškų statybos galimybių: gamyklose lengviau organizuoti darbą ir pasiekti aukščiausią kokybę; skydiniam namui naudojamos medžiagos yra iš anksto detaliai apskaičiuotos ir namas gaminamas pagal specialia programa paruoštus brėžinius, dėl to išvengiama nereikalingų medžiagų likučių ir padaroma mažiau klaidų; klimato sąlygos nedaro įtakos statybos procesui; surinkimas nereikalauja daug įrangos, taip nėra permokama už ilgas nuomotos įrangos prastovas bei statybų triukšmas sumažinamas iki minimumo. Pastatyto karkasinio namo eksploatacija taip pat pasižymi ekonomiškumu: šiltas ir tvirtų konstrukcijų namas lemia mažas išlaidas šildymui ir namo priežiūrai.

Ekologija + mada. Mediena – ekologiška, atsinaujinanti, žmogui artimiausia natūrali žaliava, kurianti sveikatai saugią aplinką. Dėl savo natūralumo ir saugumo medis niekada nepraranda savo populiarumo, lyginant su kitoms statybinėmis žaliavomis.

Nesenstanti estetika. Medis visuomet reiškė šilumą ir natūralų, klasikinį grožį, todėl karkasas lengvai pritaikomas tiek prašmatnaus klasikinio ar modernaus stiliaus namuose, tiek kuriant asketiškus, skandinaviško stiliaus namus. Medis yra dekoratyvi ir lengvai architektūrinėms idėjoms pasiduodanti žaliava. Įgyvendinami įvairiausi karkasinių namų projektai pagal sudėtingiausius architektūrinius brėžinius. Maža to, medį galima lakuoti, dažyti ir kitaip dekoruoti pagal individualius dizaino ir stiliaus sumanymus.

Puikios panaudojimo galimybės. Karkasinio namo konstrukcijai pritaikomos visos statybinės medžiagos, tokios kaip mūras, akmuo, tinkas, metalas, stiklas. Klimato sąlygos neturi įtakos skydinių namų statybų darbams, todėl darbus organizuoti paprasta, procesas vyksta sklandžiai ir operatyviai.

Dėl gausybės privalumų, tokių kaip energinis efektyvumas, sandarumas, šiluma, patvarumas ir amžina estetika, karkasas tinkamas tiek individualių gyvenamųjų namų, tiek mokyklų, darželių, viešbučių, laisvalaikio pastatų statybai.