Rąstiniai Namai

rastiniai-namai

Rąstiniai namai pradėti statyti prieš 3 – 4 tūkst. metų Skandinavijoje ir Rytų Europoje.

Skirtingose Europos dalyse buvo naudojama skirtinga statybos technika – kiekviena vietovė turėjo savitą braižą, priklausiusį nuo ten vyravusių tradicijų, civilizacijos ir amatų išvystymo lygio. Senieji rąstiniai namai yra išlikę ir iki šių dienų. Šiandien pastebimas perėjimas prie modernesnių statybos stilių, tad džiaugiamės galėdami pasiūlyti jums modernius sprendimus derinant su tradiciniais.
Natūralios medienos kvapas, jos tekstūra ir stiprumas yra vieni iš pirmųjų pojūčių, kurie aplanko įėjus į rąstinį namą. Maža to, jo dėka sukuriama sveika gyvenamoji aplinka. Rąstiniai pastatai dažniausiai naudojami kaip gyvenamieji, atostogų ir savaitgalio namai.

Skaityti toliau

Rąstinių namų tipai

Šiandien rąstinius namus galime suskirstyti į du tipus: rankinio ir mašininio apdirbimo. Abu tipai yra populiarūs, konkuruojantys tarpusavyje, pasirenkami priklausomai nuo galimybių, konstrukcijos sudėtingumo, kainos bei dizaino. Rąstiniai namai taip pat gali būti papildomai apšiltinti naudojant šiuolaikinę medžio skydo konstrukciją. Skydo konstrukcija su apšiltinimu gali būti pritaikoma tiek išorėje, tiek viduje.

Rankinio apdirbimo rąstai

Rankiniu būdu apdorotų namų pagrindinis bruožas – juose išliekantis natūralus gamtos grožis, kadangi išsaugomas kiekvieno rąsto unikalumas. Šiems namams statyti naudojama specialius reikalavimus atitinkanti aukščiausios kokybės mediena – kiekvienas rąstas atrenkamas, apdirbamas, džiovinamas ir taikomas individualiai.
Rankomis apdorotas medinukas yra išties vienetinis rankų darbo kūrinys.

Mašininio apdirbimo rąstai

Mašininio apdirbimo rąstinių namų privalumas – patrauklesnė kaina, universalumas, leidžiantis pritaikyti juos įvairiems poreikiams ir sukurti norimą interjerą bei eksterjerą. Šis tipas labiau tinka šiuolaikinėms dizaino idėjoms, atrodo tvarkingesnis modernesnis.
Taigi šiuo atveju galite nevaržyti savo fantazijos priimdami dizaino sprendimus ir džiaugtis rąstinio namo savybėmis.

Rąstinius namus gamina patikima mūsų seserinė įmonė Dolena!

Statykime jūsų rąstinį namą kartu!

Susisiekite