Skip to main content

Daugelis medinių namų statybos įmonių klientams siūlo skydinių, karkasinių, skydinių-karkasinių namų statybos paslaugas. Lyg ir suprantama, kad tai mediniai surenkami namai, bet dažnai klientai yra supainiojami šių dviejų terminų. Kas gi tie surenkami karkasiniai ir skydiniai namai? Ar jie skiriasi, ar tai vienas ir tas pats?

Atsakymas paprastas: karkasas – tai medžio rėmas, laikančioji konstrukcija, o skydas – tai pilnas sienos sumuštinis įtraukiant ir patį karkasą, ir kitus išorės bei vidaus sluoksnius. Mediniai skydiniai namai yra kiek modernesnė (statybos technologijos prasme) karkasinių surenkamų namų versija.

Kitais žodžiais tariant, tiek karkasiniai, tiek skydiniai-karkasiniai namai – tai medžio konstrukcijų pagrindu statomi namai, skiriasi tik jų statybos technologija. Karkasinis namas surenkamas statybų aikštelėje iš pagaliukų, o skydai surenkami gamykloje po stogu ir vežami į statybvietę montavimui.

Tiesa, skydo technologija taikoma ir kitoms namų rūšims, viena iš jų ir SIP namai.

Surenkamas karkasinis namas. Statybų aikštelėje ant pamatų statomos ir jungiamos karkaso konstrukcijos, tvirtinamos plokštės, termoizoliacinės medžiagos, atliekama vidaus ir išorės apdaila. Visas procesas vyksta statybos vietoje. Ši technologija yra vis sparčiau pakeičiama skydais, dėl tokių priežasčių kaip:

 • Labai ilgas statybų terminas ir prireikia daug savaičių kol namas yra izoliuotas nuo oro poveikio;
 • Medžiagos atvežamos į statybvietę bendrais kiekiais, kai jų pritrūkta arba perteklių reikia pašalinti -reikalinga papildoma transporto nuoma;
 • Sijos ir statramsčiai bei kitos papildomos medžiagos yra pjaunamos vietoje su paprasta įranga, taip galimai padaromi neatitikimai, klaidos, nelygumai. O galingesnės įrangos nuoma ir jos prastova kainuoja papildomai, reikalinga jos priežiūra ir apsauga;
 • Rezultatas matomas po daug laiko, kai darbai jau yra užbaigti. Ir jei norisi kažką pakeisti, reikia perdarinėti jau padarytus darbus – kas kainuoja papildomai.

Surenkamas skydinis namas. Skydiniai namai statomi iš gamykloje gamintų skydų. Skydas – tai medinio karkaso pagrindu pagaminta namo siena, susidedanti iš išorinės dailylentės, ventiliacijos, vėjo izoliacijos, apšiltinimo, garo izoliacijos. Skydai surenkami gamykloje. Čia jų lauko apdaila yra pilnai išbaigta (langų apdirbimas, palangės) karkasas pilnai apšiltintas, langai sumontuoti. Dirbama po stogu statybos proceso kontrolė daug paprastesnė ir kokybiškesnė. Konstrukcijos ruošiamos pagal gamybinius brėžinius, todėl užtikrinamas tikslumas ir kokybė. Gamyklose naudojamos modernios kompiuterinės programos, leidžiančios kurti išskirtinius dizaino projektus.

Pagaminti sienų ir perdangų skydai transportuojami į statybų aikštelę ir sumontuojami vos per kelias dienas (priklausomai nuo projekto dydžio). Tada per kelias savaites uždengiamas stogas. Jei projektas leidžia, stogas gali būti suprojektuotas gamybai skydais, kas dar labiau paspartina stogo surinkimą. Uždarius namą nuo aplinkos veiksnių, atliekami vidaus darbai – elektros ir vandentiekio instaliacija, vidaus apdaila.

Surenkamo skydinio namo privalumai:

 • gamykloje atliekami tikslūs matavimai, priimami praktiški sprendimai,
 • taupomas laikas ir medžiagos, kontroliuojamos išlaidos,
 • statybos procesas statybos aikštelėje tampa gerokai trumpesnis,
 • šiuolaikiškas, modernus, tikslus ir kokybiškas statybos būdas,
 • plačios dizaino galimybės,
 • konstrukcijos lengvos, bet patvarios, pagamintos iš ekologiškos, atsinaujinančios medžiagos,
 • lengvas ir greitas montavimas.