Skip to main content

Kuom skiriasi skydinis namas nuo karkasinio?

Karkasinis namas tai namas pastatytas iš medienos karkaso. Skydinis namas, tai statybų technologija, kurią mes pritaikėme mūsų karkasiniams namams norint juos pastatyti greičiau, su mažiau klaidų ir sąlyčio su agresyvia aplinka. Tačiau skydinė konstrukcija gali būti pritaikyta ne tik medinio karkaso namo, bet ir SIP plokščių namui. Skydinė technologija tai pažangiausias statybų būdas leidžiantis didžiąją dalį karkasinio namo sukalti gamykloje po stogu ir su mažiau klaidų. Ši technologija leidžia namo sienų skydus atvežus į statybvietę surinkti vos per 1-3 darbo dienas!

Kokį geriau statyti – karkasinį namą ar mūrinį?

Pagrindinis ir svarbiausias atsakymas yra, jog anksčiau reikėjo palyginti daug šių dviejų statybos būdų pliusų ir minusų, kad išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Tačiau, šiai dienai Lietuvos statybos įstatymai reikalauja visus naujus namus statyti pasyvius (A+ ir A++ energetinės klasės), o tai pasiekti yra pigiausia su karkasiniu namu. Tik šis statybos metodas leidžia išlaikyti tą patį sienų storį ar tik vos storesnį parenkant šiuolaikines šilumos izoliacines medžiagas. Mūro atveju, jis taptų tik brangesnis rėmo pasirinkimas, prie kurio būtų montuojami visi kiti namo plotą mažinantys papildomi šiltinimo sluoksniai. Nuo 2021 metų karkasiniai namai įgauna didelį populiarumą Lietuvoje, būtent dėl sugriežtintų energetinių reikalavimų.

Iš ko susideda jūsų karkasinio-skydinio namo sienos skydas?

Karkasinio skydinio namo sienos skydo sluoksniai uždedami gamykloje:

 • Medinė dailylentė;
 • Vertikalūs tašeliai oro tarpui ir žiūrkgaudžiai;
 • Priešvėjinė plėvelę, kurios sujungimai suklijuoti sandarinimo juosta;
 • Priešvėjinė gipso kartono plokštė;
 • Medinis sienų karkasas;
 • Langai;
 • Šilumos izoliacija tarp sienų karkaso statramsčių;
 • Garo izoliacijos plėvelė;
 • 45mm medinių tašelių rėmas laidams ir vamzdžiams pravesti;

Karkasinio skydinio namo sienos skydo sluoksniai uždedami statybvietėje po elektrikų:

 • Šilumos izoliacija tarp medinių tašelių;
 • Gipso kartono plokštė;

Dėl ko taip skiriasi kaina tarp karkasinių-skydinių namų gamintojų?

Yra labai svarbu pasitikrinti ir pasilyginti gamintojo jums paskaičiuoto pasiūlymo turinį. Vieni gamintojai į savo paketą įtraukia daugiau medžiagų, darbų ar paslaugų, nei kiti. Pavyzdžiui, ne visi gamintojai įtraukia į sąmatą namo langus ir duris, lauko galutinę apdailą, laukinius pavadus, stogo galutinę dangą, lietaus sistemą, sandarinimo juostas, ir vidaus sluoksnius. Kitas patarimas, darbai gamykloje visada bus pigesni nei darbai statybvietėje, tad stenkitės kad kuo daugiau įmanomų darbų būtų padaryta gamintojo gamykloje.

Kas svarbiausia, kad namas būtų šiltas?

Visiems suprantamas dalykas, kad namą šildo jo sienose ir stoge esanti šilumos izoliacija. Ji yra labai svarbus dalykas norint apšiltinti namą pagal šių dienų energetinius reikalavimus. Tačiau, svarbiausias dalykas, kad namas būtų šiltas yra jo sandarumas. Net menkiausias plyšys leis šaltam vėjui patekti į patalpas, taip sumažinant jos šilumą. Yra paskaičiuota, jog sienų šilumos izoliacijos sluoksnį didinant nuo 10cm iki 20cm šilumos sutaupoma tik 3%! Dėl šios priežasties verta investuoti į namo sandarumą, o ne į papildomą izoliacijos sluoksnį.

Kokia yra Karkasinio Skydinio namo statybų eiga?

Karkasinių skydinių namų statybą dažniausiai yra skirstoma į šiuos pagrindinius etapus:

 1. Pagal preliminarius pradinius brėžinius paskaičiuojama preliminari namo kaina;
 1. Ruošiamas namo projektas;
 2. Paskaičiuojama detali statybų sąmata;
 3. Gaunami statybų leidimai;
 4. Pradedama namo skydų gamyba;
 5. Vykdomi žemės darbai ir įrengiami pamatai;
 6. Įrengiamas drenažas;
 7. Surenkami namo sienų skydai;
 8. Įrengiamas stogas;
 9. Įstatomi langai (jei nebuvo sumontuoti gamykloje į skydus) ir durys;
 10. Į namą įvedamos komunikacijos.
 11. Tvirtinamos galutinės lauko apdailos detalės – vėjalentės, kampiniai apvadai ir kt;
 12. Sudedamas galutinis termoizoliacinis sluoksnis tašeliuose ir užsukamos gipso kartono plokštės;
 13. Atliekama kosmetinė vidaus apdaila.
 14. Montuojama vidaus įranga, sustatomi baldai.
 15. Tvarkomas eksterjeras.

Kokią medieną naudojate skydinių karkasinių namų gamyboje?

Mūsų namų gamyboje naudojame aukštos klasės kalibruotą C24 klasės spygliuočių konstrukcinę medieną.

Kokia turi būti maksimali konstrukcinės medienos drėgmė?

Konstrukcinė medieną turi neviršyti 18-20% drėgmės. Statant namą labai svarbu apsaugoti karkasui naudojamą medieną nuo lietaus, kad sumažinti galimą namo deformaciją. Su skydine technologija yra užtikrinama, jog mediena negaus papildomos drėgmės, nes gamyba vyksta po stogu. Na, o jei karkasinį namą statotės iš pagaliukų statybvietėje apsaugokite savo medieną ją uždengdami polietilenine plėvele.

Ar skydinio karkasinio namo išorinė apdaila gali būti tik medinė?

Ne, galimi ir kiti apdailos būdai, svarbu kad jie būtų pritaikyti montuoti kaip ventiliuojami fasadai.

Ar reikia impregnuoti sienų karkaso medieną?

Impregnuoti sienų karkaso medieną nėra privaloma. Tai kiekvieno pasirinkimas. Mūsų skydų technologija paremta skandinavų statybos principais, kurių dauguma namų yra karkasiniai, ir jie savo namų karkaso medienos neimpregnuoja. Jei žiūrėti praktiškai, impregnavimas pagerintų priešgaisrines ir karkaso tvirtumo savybes, prailgindamas namo tarnavimo laiką. Tačiau, nėra tokio impregnanto kuris pilnai sustabdytų ugnį, o ir neimpregnuotos karkaso medienos namas stovės labai ilgai. Impregnuotos konstrukcinės medienos namas bus brangesnis.

Ar karkasinio namo išorėje geriau naudoti OSB plokštę ar gipso kartono plokštę?

OSB plokštė nekvėpuoja, tad ją dėti karkasinio namo išorėje yra neteisingas sprendimas. Geriau naudoti priešvėjinio gipso kartono plokštę. O jei namo sienos reikalauja papildomo sustiprinimo, kurią suteiktų OSB plokštė, tokiu atveju patariame ją montuoti iš vidinės karkaso pusės.

Kiek užtrunka namo gamyba?

Individualaus 200m² ploto namo skydų gamyba ir komplektuojančių medžiagų suruošimas užtrunka apie 4-5 savaites. Namų gamyklos grafikas dažniausiai yra užpildytas 2-4 mėn į priekį, tad vietas rezervuokite iš anksto.

Kada geriausia statyti karkasinį namą?

Žinoma geriausia namus statyti pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį. Bet su skydiniais namais, kadangi didžioji dalis daroma po stogu gamykloje, galimas statybų laikas prasitęsia. Svarbu, kad iki žemės įšalimo spėtumėte pasidaryti pamatus. Vasara yra pats užimčiausias laikas mūsų gamykloje, tad jei norite rezervuotis statybas tam metui, patariame užsiimti vietą 4-5mėn iš anksto.

Ar HUS paruoš mums projektą?

Mūsų įmonė projektų neruošia. Mes statome pagal individualius klientų brėžinius. Tad turėdami projektą arba jo pradinius brėžinius galite kreiptis pas mus, paskaičiuosime, aptarsime ir jei viskas tiks ir patiks – statysime. Mes turime sukūrę optimalių namų dizainų, kuriuos galite rinktis savo namui. Išsirinkę, turėsite pasiruošti projektą su architektu ir grįžti pas mus gamybai ir skydų surinkimui.

Ar gaminate santvaras?

Taip, gaminame ir santvaras, ir gegnes savo statomiems namams kaip bendrą komplektą. Bet taip pat, gaminame jas ir atskirai.

Norėčiau namo rėmus pasistatyti su jumis, o kitus darbus atlikti pats. Ar siūlote tokį paketą?

Taip, mes dirbame labai lanksčiai ir galime pasiūlyti skirtingo užbaigtumo namus. Galime pastatyti namo sienas su galutine lauko apdailą, uždengti stogą ir vidų palikti visiškai „tuščią“. Turime paskaičiavę kainų vidurkį skirtingiems mūsų pagrindiniams užbaigtumo paketams MINI, MIDI ir MAXI, tačiau ir jie gali būti modifikuojami pagal jūsų norus, jei tai optimalūs sprendimai jūsų ir mūsų darbams.

Ar karkasinio namo langai turi būti tik medinio rėmo, ar galima montuoti ir kitus?

Tai yra visiškas jūsų pasirinkimas, tinka visi langai.

Taip pat skaitykite

karkasiniai-namai-populiarusKarkasiniai Namai

Karkasiniai namai – ar jie populiarūs?

Daugiau nei 70 procentų išsivysčiusių pasaulio šalių (Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos) gyventojų gyvena medžio karkaso namuose. Vis daugiau šalių atsigręžia į medinę statybą, tarp jų mūsų klientai…
karkasiniu-namu-privalumai-karkasiniai-namai-hus-liskandas-tvirtumas-sandarumas-siluma-ekologiska-atsinaujinanti-medis-kaina-dizaino-lankstumasKarkasiniai Namai

Karkasinių namų privalumai

Karkasiniai skydiniai namai populiarėja Lietuvoje, bet retas žino visus šio tipo namo privalumus. Svarbiausias privalumas yra šiluma, tačiau karkasinis namas tikrai nepalieka abejingų ir dėl kitų svarbių privalumų. Plačiau apie…
karkasinis-namas-mitai-liskandas-husKarkasiniai Namai

Karkasinis namas: mitai

Karkasinis namas yra "paskendęs" tarp iš senų laikų sugalvotų mitų. Tačiau šiai dienai patobulėjus technologijoms jie visi paneigiami. Mes žinome 10 mitų, tad paskaitykite apie visus ir panaikinkite visas savo…